Atrakcje | Grand Hotel Kielce, Kielce

Atrakcje

Atrakcje

Content Blocks

Atrakcje dostępne w Grand Hotel

STREFA FITNESS GRAND HOTEL

Rozładuj stres i odzyskaj równowagę w naszej strefie fitness. Skorzystaj z nowocześnie wyposażonej sali do ćwiczeń (bieżnia, rower treningowy, wiosło, orbitrek). Doświadcz relaksu i wyciszenia po intensywnym dniu w łaźni parowej. Poczuj lecznicze właściwości aroma– i koloroterapii. Zadbaj o kondycję i świetne samopoczucie.

Pasaż Zielony

Pasaż Zielony to udane zakupy w kameralnym miejscu. Eleganckie butki i salon sukni ślubnych oferują najnowsze kolekcje znanych marek. W galerii można znaleźć oryginalny prezent lub nietuzinkowy bibelot do domu. Nasi goście mogą skorzystać także z usług fryzjera i kosmetyczki. Dla wszystkich klientów bezpłatny parking.

Zobacz więcej

Klub bilardowy

W naszym hotelu dostępny jest klub bilardowy, który gwarantuje potężną dawkę sportowych emocji. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ bilard uznawany jest za jedną z najlepszych gier barowych. Do Waszej dyspozycji oddajemy profesjonalny stół oraz wygodne kanapy, gwarantujące komfort w eleganckim stylu. Swoje umiejętności mogą również doskonalić miłośnicy snookera, a to wszystko dostępne jest w jednym miejscu - Grand Hotelu. Dołącz do klubu i zostań prawdziwym królem gry!

Regulamin

Atrakcje regionu Świętokrzyskiego

Jaskinia Raj

Zapraszamy do raju. Niezwykłego, podziemnego świata we wnętrzu wzgórza Malik. 15 minut od hotelu znajduje się jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce. W Jaskini Raj odkryto ślady człowieka sprzed 60 tys. lat. Jego historię oraz replikę mamuta w skali 1:1 można podziwiać w położonym obok Centrum Neandertalczyka. Zapytaj o promocyjne pakiety dla naszych gości.

Zobacz więcej

Tor Kielce

Maksymalna dawka adrenaliny i atmosfera prawdziwego toru wyścigowego. Odkryj wiele możliwości i czystą przyjemność z jazdy z przyjaciółmi, pracownikami czy partnerami biznesowymi.

Szlak rowerowy Green Velo

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo ma blisko 2000 km długości. To najdłuższa trasa rowerowa w Polsce. Łączy ona pięć województw we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskie (ok. 420 km), podlaskie (ok. 592 km), lubelskie (ok. 351 km), podkarpackie (ok. 428 km) i świętokrzyskie (ok. 190 km).

Królestwo rowerowe „Góry Świętokrzyskie i okolica” obejmuje swym zasięgiem najcenniejsze partie Gór Świętokrzyskich. Szlak został tak poprowadzony, by każdy turysta czerpał przyjemność z podróżowania nim. Komfortowo będą się tu czuły zarówno rodziny z dziećmi, rowerzyści indywidualni, jak i seniorzy. Wszyscy będą mogli też skorzystać z licznych możliwości zboczenia z głównego szlaku Green Velo i zwiedzania okolicy. Większość szlaków rowerowych prowadzi przez obszary leśne (drogi gruntowe i leśne) oraz drogami lokalnymi i gminnymi o niskim natężeniu ruchu.

Zobacz więcej

Geopark Świętokrzyski - UNESCO

Geopark Świętokrzyski to jedyny zakątek na świecie, gdzie z Raju do Piekła jest tylko kilka kilometrów 😊. To obszar o wyjątkowych walorach przyrody oraz niezwykłym dziedzictwie kulturowym, zlokalizowany w zachodniej części Gór Świętokrzyskich, który oferuje niezwykłą podróż przez dzieje Ziemi i człowieka. Poznaj geologiczną przeszłość obszaru, sięgającą ponad pół miliarda lat, podziwiaj najpiękniej położony amfiteatr w Polsce, doświadcz niezapomnianych emocji, podróżując do wnętrza Ziemi w specjalnej kapsule 5D. Wspaniałe zabytki architektury oraz lokalne dziedzictwo kulturowe i tradycje ludowe nikogo nie pozostawią obojętnym.

Zobacz więcej

Świętokrzyski Park Narodowy

Świętokrzyski Park Narodowy powstał w 1950 r. jako drugi w Polsce, m.in. dla ochrony zbiorowisk leśnych z dominującą jodłą. Obecnie zajmuje powierzchnię 7626 ha.

Wielką osobliwością Parku są gołoborza, które powstały w wyniku procesów pękania i wietrzenia bardzo odpornych skał (piaskowce kwarcytowe) w środowisku o dużych amplitudach temperatury. W efekcie północne stoki Pasm Łysogórskiego i Jeleniowskiego Gór Świętokrzyskich pokryły gigantyczne rumowiska skalne. Od tysięcy lat skały te nie porastają roślinnością.

Zobacz więcej

Muzeum Narodowe w Kielcach

Muzeum Narodowe w Kielcach jest placówką z ponad 100-letnią tradycją, która kontynuuje tradycje Kieleckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (PTK), założonego w 1908 roku. Za początek działalności uznaje się 8 października 1908 roku – datę wpisu do inwentarza pierwszego zabytku – skrzemieniałego drewna z Miedzianej Góry. Obecnie Muzeum Narodowe w Kielcach to pięć oddziałów: Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, Muzeum Dialogu Kultur oraz Muzeum Archeologiczne w Wiślicy.

Dumą Kielc jest Dawny Pałac Biskupów Krakowskich - jedna z najwspanialszych i najlepiej zachowanych rezydencji z epoki Wazów. W położonym w zabytkowej części miasta pałacu znajdują się oryginalne wnętrza  z XVII i XVIII w. z unikatowymi elementami wystroju architektonicznego: stropami ramowymi z obrazami z warsztatu Tomasza Dolabelli.

Zobacz więcej

Muzeum Wsi Kieleckiej

Muzeum Wsi Kieleckiej skupia się na gromadzeniu, ochronie i udostępnianiu zabytków kultury ludowej z obszaru województwa świętokrzyskiego, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa ludowego.

Głównym obiektem muzeum jest Park Etnograficzny w Tokarni, położony przy drodze krajowej nr 7 z Kielc do Krakowa Tu świat się zatrzymał w XIX i XX wieku. Drewniane domy czekają na mieszkańców, którzy wyszli do pracy. Wydaje się, jakby małomiasteczkowy aptekarz na chwilę poszedł na zaplecze, a młynarz poszedł po ziarno na mąkę...

Pozostałymi oddziałami Muzeum Wsi Kieleckiej są Dworek Laszczyków w Kielcach, Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, Zagroda Czernikiewiczów w Bodzentynie oraz Wiatrak Kamienny w Szwarszowicach

Zobacz więcej

Chęciński Klaster Turystyczny

hotel

Położona przy drodze krajowej nr 7 (S7) łączącej Trójmiasto i Warszawę z Krakowem i Małopolską gmina Chęciny znana jest nie tylko z zabytków i krajobrazów. Jest uważana za jedno z najciekawszych miejsc pod względem geologicznym, gdzie można oglądać jedne z najstarszych form skalnych w Europie.

W skład Chęcińskiego Klastra Turystycznego wchodzą Zamek Królewski w Chęcinach, Park Etnograficzny Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, Jaskinia "Raj", Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne wraz z Centrum Nauki "Da Vinci", tworzone przez Uniwersytet Warszawski Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej oraz Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego w Miedziance.

CHKT definiuje się przez charakterystyczne logo, w którym czerwień ma oznaczać przygodę, energię i pragnienie poznania a kolor niebieski otwartą przestrzeń, stabilność i bezpieczeństwo.

Zobacz więcej

3 powody aby wybrać Nasz Hotel

Centrum Polski. Centrum Kielc

2000 m2
centrum konferencyjno-wystawienniczego

Restauracja Oranżeria
- dwie Sale i letni ogródek

Oferty